Pro HR profesionály

HR profesionálům nabízíme novinky z oblast HR, recruitmentu, executive search, assessment centrum a outplacementu.

Buďte vybíraví v roce 2016!

Ještě hledáte na co se zaměřit v novém roce?

Rádi bychom personalisty a manažery inspirovali z naší praxe k zaměření na výběr lidí. Mantra pro rok 2016 by tak mohla znít:

Budu dávat svému týmu najevo, že si ho vážím, a to i tím, jak si budu vybírat nové lidi.

Když  z týmu někdo dobrý odchází, má to na ostatní členy většinou negativní vliv (odchází se totiž vždy za lepším, i když to tak reálně být nemusí). Pokud ale na uvolněné místo vybereme někoho, protože nikdo lepší zrovna nebyl, dáváme pak týmu signál, že o tuhle práci schopný člověk nezavadí. Jak se to projeví na angažovanosti našich lidí, je asi poměrně jasné.

Číst více

Jak přežít spolupráci

Je spolupráce radost, nutnost nebo noční můra? Jak získat spoluprací synergické efekty, které dělají úspěšné úspěšnými?

Dnes je už opravdu velmi málo pracovních pozic, kde byste mohli úspěšně fungovat sami. Spoléhat se jen na vlastní znalosti a dovednosti není ve většině případů ani reálné ani efektivní. Pro většinu z nás je spolupráce s ostatními i mnohem zábavnější. Občas je to ale zase spolupráce s ostatními, proč se nám ráno nechce ani vstávat z postele.

Číst více

Může LinkedIn nahradit agenturu?

„Vynechte personálku. Na tom Linkedinu najdete spoustu kandidátů,“ tvrdí někteří generální ředitelé svým HR manažerům. Je LinkedIn levnou nebo dokonce bezplatnou alternativou ke službám recruitingových či headhunterských agentur? Nebo je to jen jejich zbožné přání a tento přístup může naopak pracnost a náklady na získání kvalitních zaměstnanců zvýšit?

Číst více

Proč je Executive Search jiná liga než Recruiting?

„Najděte mi vhodného zaměstnance. Odměna jsou dva platy. Snažte se, protože jsme oslovili další tři agentury a dali inzerát na všechny pracovní portály i vlastní web.“ Tak to je Recruiting po česku. „Potřebujeme kvalitního generálního ředitele se zkušenostmi z našeho oboru. Je nám jasné, že nikdo takový není v současné době volný a najít ho bude vyžadovat značné zkušenosti, úsilí a diskrétnost.“ Tak vypadá zadání pro Executive Search. Čím dalším se ještě tyto dva přístupy liší?

Číst více