Pro uchazeče o zaměstnání

Pomůžeme Vám se připravit na hledání nového zaměstnání a zvýšit Vaši úspěšnost v něm.

Jak se opravdu připravit na pohovor

Jestli hledáte klasický návod, tak už dál nečtěte. Takových článků je internet plný.  Proč bych Vám měla zdůrazňovat, že na pohovor máte chodit včas? Copak chodíte na jiné pracovní schůzky pozdě? Nebo potřebujete někoho, kdo Vás upozorní na to, jak správně podat ruku? Novým kolegům a obchodním partnerům ji přece podáváte. Co jste zatím v praxi zažili, víte také nejlépe sami. Ano, pomůže Vám, když si to zkusíte říct. Ale pracovní prezentace si přece připravujete stejným způsobem. V závěru všech takových rad a tipů (pokud jsou dobré) se stejně dočtete, že máte být na pohovoru sami sebou. Nic nehrát ani nepředstírat. V opačném případě totiž stejně tříměsíční divadlo zkušební doby neustojíte.

Číst více

Být nadbytečným/ou není nic moc

Můžete být ve své práci opravdu dobrý, všechny termíny plnit včas, chodit neustále s novými nápady, podporovat své kolegy, i tak se Vám může stát, že Vaše pracovní místo bude zrušeno pro nadbytečnost. Zejména v nadnárodních společnostech nemáte zpravidla šanci takové rozhodnutí ovlivnit. Zejména podpůrné činnosti se často přesouvají do jiných zemí, ať už z důvodu nákladů nebo z důvodů jiných. Ukončení pracovního poměru pro nadbytečnost je spojeno s odstupným.

Číst více

Jak přežít spolupráci

Je spolupráce radost, nutnost nebo noční můra? Jak získat spoluprací synergické efekty, které dělají úspěšné úspěšnými?

Dnes je už opravdu velmi málo pracovních pozic, kde byste mohli úspěšně fungovat sami. Spoléhat se jen na vlastní znalosti a dovednosti není ve většině případů ani reálné ani efektivní. Pro většinu z nás je spolupráce s ostatními i mnohem zábavnější. Občas je to ale zase spolupráce s ostatními, proč se nám ráno nechce ani vstávat z postele.

Číst více